Tou nejdůležitější výhodou je ale – jak už to tak nejen ve firemním životě bývá – vlastně zároveň ta největší nevýhoda: o vaše servery a jejich běh se stará někdo jiný. Ale je to vůbec nevýhoda? Pokud není cloud nekoncepčně vytvořen uvnitř firmy na koleni, kdy se pod neodborným dohledem o jednotlivé služby stará hned několik dodavatelů, ale je naopak vybrán jeden komplexní dodavatel cloudových služeb, který celý projekt ve spolupráci s daným IT oddělením naplánuje a propojí s interními procesy firmy, není se čeho obávat.
Za běh vašeho ERP v cloudu pak plně ručí provozovatel cloudových služeb, včetně případné náhrady škody. Starají se vám o něj lidé se zkušenostmi z desítek až stovek různorodých společností, kteří mají nejvyšší možné certifikace a při řešení problémů mají k dispozici nejnovější dostupné poznatky a nástroje. A váš provoz stojí na nejmodernějších technologiích v datovém centru, které je redundantně zabezpečeno proti výpadkům elektřiny, konektivity, živelným katastrofám, krádežím, kyberútokům i lidským chybám. A s takovou jistotou v zádech je pak mnohem snazší se soustředit na to nejdůležitější – na růst vaší společnosti. Na váš byznys.
Bude super, pokud nás dál sdílíš:
0 Comments
Trh cloudové infrastruktury stále prudce roste. Podle analytiků ze společnosti IDC se ve třetím kvartálu 2015 prodaly servery, úložiště a switche určené k provouzu v cloudových datacentrech za bezmála 7,6 miliardy dolarů, což je o 23 % více než ve stejném období roku 2014. Prodej infrastruktury pro soukromý cloud vyrostl meziročně o 18,8 % na 2,9 miliardy dolarů zatímco prodej hardwaru pro veřejný cloud přinesl zvýšení tržeb o 25,9 % na 4,6 miliardy dolarů. Podíl cloudové infrastruktury na celkovém trhu se díky tomuto růstu zvýšil na 33,8 %. „Tradiční“ IT infrastruktura (tedy ta, která není nasazena v cloudových datacentrech) naopak vykázala meziroční pokles tržeb o 3,2 %. Trh cloudové infrastruktury v loňském třetím čtvrtletí rostl nejrychleji v Japonsku, a to meziročně o 47,1 %. V regionu APAC tržby vyrostly o 35,3 %, v západní Evropě o 22,1 % a v USA o 20,1 %. Smutnou výjimkou byl „náš“ region střední a východní Evropy, kde se trh naopak propadl o 10,2 %. Společnost IDC předpovídá, že v roce 2020 dosáhnou výdaje za cloudovou IT infrastrukturu v regionu EMEA 10,5 miliardy dolarů, bude to však znamenat 36,5% podíl celkových výdajů na tuto oblast. Rozhodně tedy nepůjde o konec on-premise systémů v podnicích, nicméně řada trendů, jako je internet věcí, bude přednostně zvyšovat investice právě do cloudových technologií. Ostatně už v letech 2015-2016 výdaje za "tradiční" podnikovou IT infrastrukturu klesly o 9,9 %. Zdroj: IDC
Cloud ve firemní praxi Na cloudová řešení nejvíce slyší menší a – ještě lépe – začínající společnosti. Ty mají nejmenší množství požadavků na speciální úpravy a dokážou se přizpůsobit přednastaveným procesům v ERP systému. Zároveň také slyší na výrazně nižší počáteční investice, jednoznačně definovatelné náklady a snadný růst ERP řešení s vývojem firmy. Výhodou v tomto ohledu je mimo jiné to, že velké investice do rozšíření, které by společnost musela odepisovat i několik let, lze nahradit řádově nižšími měsíčními platbami, které jdou rovnou do nákladů. Vysokou přidanou hodnotou je také víceúrovňová podpora v režimu 24/7/365, kterou společnosti získávají za zlomek v případě realizace svépomocí. Plaťte jen za to, co opravdu používáte Bez ohledu na to, jestli o investici do ERP či IT obecně uvažuje menší či větší společnost, je třeba řešit návratnost dané investice v čase. Ve většině případů je tedy nutné plánované řešení předimenzovat tak, aby bylo dostačující také za několik let. V případě cloudových řešení tato nutnost odpadá a každá společnost je schopná se přizpůsobovat nejen svému vlastnímu růstu, ale i sezonním trendům. Vše navíc probíhá v řádu minut, kdy jste schopni – často navíc přes samoobslužné rozhraní – vypínat či zapínat prostředky a licence přesně podle toho, co si žádá vaše aktuální firemní situace. Jednoduše zadáte požadavek, ten je automaticky vyřešen a vaše náklady na provoz ERP/IT se od daného okamžiku snižují či zvyšují na vámi požadovanou úroveň. Centrum pro výzkum informačních systémů hodnotí hlavní trendy na českém ERP trhu již od roku 2000. Toto hodnocení je založeno na výzkumu podnikových aplikací, jehož nedílnou součástí je analýza a recenzování vybraných produktů a příslušných oborových či procesních řešení, která mohou být jejich součástí.
Autor: Marek Kučera Zdroj: www.systemonline.cz 23. 11. 2016 uspořádal ČMIS v budově Microsoftu inspirativní workshop na téma SQL server 2016. Celá akce se vydařila a rádi bychom tímto poděkovali všem návštěvníkům a partnerům. Workshop se nesl v uvolněné a diskuzní atmosféře. Zaznělo mnoho zajímavých informací a věříme, že každý z návštěvníků si našel to své. "Za ČMIS byli lidé, kteří přímo problémy řeší a vědí o nich. Akce podobného rozsahu (+/- dopoledne) mi vyhovuje. Menší skupina lidí, kteří mohou vzájemně reagovat - OK. Dostupnost místa bez chyby. Jedno-tématový rámec mi sedí, není třeba trávit čas na vedlejších, či dokonce reklamních vsuvkách." |
Témata
All
Archiv článků
January 2019
MS SQL serverSQL server z cloudu od ČMIS za zlomkovou cenu |